Borsai-Keszler Noémi
EU-Projekt Action a gimnázium tanulóinak részvételével

2024. 07. 08

Iskolánk tanulói a szünidőt is nagyon hasznosan töltik, hiszen egy kis küldöttség a németországi Bad Windsheimba utazott, ahol a kisváros olasz testvértelepülésének, Estenek, a franciaországi Petruisnak és az ugyancsak olasz Granze városának képviselőivel együtt töltöttek néhány emlékezetes és hasznos napot.
Ennek során nem csak a mesebeli ófrank épületeket tekintették meg és sétáltak a belváros szűk utcácskáin, de részt vettek a felvonulással egybekötött városi ünnepségen is, valamint igazi német és frank ételkülönlegességeket kóstoltak. Iskolánk tanulói sikeresen működtek közre egy, a résztvevőknek és a helyi gazdasági iskola diákjainak szervezett workshopon, ahol európai uniós témában tartottak előadást angol nyelven. Mindemellett megmártóztak a Frankentherme sósvízű medencéiben, és a falmászás technikájába is bepillantást kaptak Bajorország legmodernebb és legnagyobb felmászó központjában.