6 vagy 7 féléves képzési idő, amely diplomát ad
egyes szakokon duális képzés is választható
Duális képzés az agrár, gazdaságtudományok, informatika, műszaki, vagy természettudomány képzési területeken indított, gyakorlatigényes alap- és mesterképzési szakokon, valamint szociális munka alapképzési szakon folytatható.
A duális képzésben a hallgató a felsőoktatási tanulmányai mellett vállalja, hogy minősített duális szakmai gyakorlóhelyeknél a képzési idő alatt gyakorlatot végez. Ennek eredményeként munkatapasztalatot szerez, és szakmai kompetenciáit már a képzés alatt megerősíti.
A duális képzésben a felsőoktatási intézménnyel közösen kialakított gyakorlati tanterv alapján a szakmai gyakorlóhelyek saját igényeik szerint képzik a hallgatót, és profiljuknak megfelelően támogatják, gyakorlati ismeretekkel bővítik, kiegészítik a hallgató intézményi képzését. Ezáltal kinevelik esetleges jövőbeli munkavállalóikat, akik a diplomaszerzést követően azonnal teljes értékű munkavállalók lehetnek.
forras: felvi.hu
10 vagy 12 féléves képzési idő, amely diplomát ad
4 féléves képzés, amely nem ad diplomát
szakképesítést ad iskolarendszerű képzés vagy felnőttoktatás keretében (2 vagy 3 év)
A felvételi eljárás megkezdése előtt az ügyfélkapus regisztráció szükséges!
Ügyfélkapus regisztációt (helyi kormányablak) követően, on-line hitelesítéssel.
A hitelesítés elmaradása esetén a jelentkezés érvénytelen lesz!
Alap- és osztatlan mesterképzés, valamint felsőoktatási szakképzés esetén a felvételi összpontszámot 400+100 pontos pontszámítási rendszerben kell kiszámítani.
Két számítási mód közül a kedvezőbb alapján kell a pontokat számítani. Az egyik számítási mód, amely során a tanulmányi pontokhoz az érettségi pontokat kell hozzáadni, így jön ki 400 pont. A másik számitási mód során a az érettségi pontokat kell kettővel szorozni így jön ki a 400 pont.
A maximálisan elérhető pont a többlet pontokkal együtt így 500 pont, nincs minimum ponthatár, minden intézmény maga határozza meg.
Az öt fő tantárgyból szerzett − utolsó két év végi − érdemjegyeket kell összeadniuk, majd megduplázniuk. A magyar nyelv és irodalom (a két érdemegy átlagával kell számolni), a matematika, a történelem, egy (legalább két évig tanult) idegen nyelv vagy nemzetiségi nyelv és irodalom, valamint az adott intézmény által meghatározott legalább két évig tanult felvételi tantárgy jegye is számít.
A négy kötelező és egy a felsőoktatási intézmény által meghatározott felvételi tárgy százalékos eredményének átlaga. Természetesen egész számra kerekítve.
Azon két érettségi tantárgy százalékos eredménye, amelyeket a választott felsőoktatási intézmény, választott szakára meghatároz.
Az elért százalékos eredmény 67%-a adja meg a pontszámot. Vagyis ha az érettségid az adott tantárgyból 100%-os lett, akkor az 67 pontnak számit a felvételin.
A tantárgyból elért százalékos eredményed adja a pontszámot. Vagyis 100%-os eredmény 100 felvételi pontot ér.
Az adott felsőoktatási intézmény honlapján tudsz tájékozódni, hogy milyen jogcímen, mennyi pontot lehet elérni.